Domů / Benefity a výhody systému

Aktivní paměť

OCHRANA PROTI NÁRAZU NAVRŽENA TAK, ABY ABSORBOVALA OBROVSKÉ MNOŽSTVÍ SÍLY

Systémy ochrany proti nárazu FLEX IMPACT® jsou celosvětově známé svými jedinečnými pružnými vlastnostmi, aniž by ztratily cokoli ze své pevnosti. Systém FLEX IMPACT byl speciálně navržen tak, aby absorboval sílu uvolněnou při srážce s těžkým vozidlem, jako je například 4,5tunový vysokozdvižný vozík.

PRUŽNÝ POLYMER S AKTIVNÍ TVAROVOU PAMĚTÍ

Jak to vlastně funguje? Bezpečnostní prvky FLEX IMPACT® jsou vyrobeny z vysoce flexibilního polymeru, syntetického materiálu, který má tzv. "aktivní paměť", což umožňuje absorbovat obrovské množství síly. V případě nárazu se materiál jednoduše ohne a po nárazu se opět vrátí do původního tvaru. Na rozdíl od ocelové konstrukce, která zůstane promáčknutá a poškozená, ochrana proti nárazu FLEX IMPACT vypadá, jako by se nikdy nic nestalo.

Pevnost srovnatelná s ocelí

PEVNOST SYNTETICKÝCH POLYMERŮ JE ČASTO PODCEŇOVÁNA

O pevnosti polymerních bezpečnostních systémů stále panují pochybnosti, jak občas slýcháme na veletrzích. S velkým pobavením často sledujeme, jak potenciální noví zákazníci jemně tlačí na naše výrobky FLEX IMPACT®, aby zjistili, zda se převrátí nebo promáčknou. FLEX IMPACT® jsou schopny absorbovat nárazy vozidel a vysokozdvižných vozíků o hmotnosti až 4,5 tuny, které se pohybují značnou rychlostí. To se dá jen stěží srovnat s malým nárazem, který tito potenciální klienti způsobí. Nebojte se nám věřit, pružný polymer použitý v našich bezpečnostních produktech FLEX IMPACT® se přinejmenším vyrovná klasickým ocelovým bezpečnostním řešením, která byla překonána moderními technologiemi.

 

Dlouhá životnost + nízké nároky na údržbu = úspora nákladů

BEZÚDRŽBOVÉ BEZPEČNOSTNÍ VÝROBKY

Výběrem FLEX IMPACT® nepochybně volíte nákladově efektivní investici. Díky svým jedinečným vlastnostem jsou všechny ochranné systémy Boplan velmi odolné, což zajišťuje méně starostí s údržbou.

NÁKLADOVĚ EFEKTIVNÍ BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ S VYSOKOU SCHOPNOSTÍ ZVLÁDAT NÁRAZY

Když se rozhodnete pro systém FLEX IMPACT, delší životnost rozhodně není synonymem intenzivní údržby. Právě naopak, jak se dočtete právě níže! Ochrana proti nárazu FLEX IMPACT® nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Navíc díky odolnosti proti nárazu budou náklady na obnovu a výměnu minimální. Ano, čtete správně: s ochranou FLEX IMPACT od společnosti Boplan si vyberete nákladově efektivní bezpečnostní řešení s vysokou odolností proti nárazům.

Lehké ve srovnání s ocelí

MNOHEM LEHČÍ A PŘITOM PEVNĚJŠÍ NEŽ OCELOVÁ OCHRANA PROTI NÁRAZU

Bezpečnostní výrobky FLEX IMPACT® jsou mnohem lehčí, a proto se mnohem lépe přepravují než jejich klasické ocelové protějšky. Dalo by se očekávat, že lehké materiály budou slabší, ale to zdaleka není pravda.

SNADNÁ PŘEPRAVA A NÍZKÉ NÁKLADY NA PRACOVNÍ SÍLU

Minimální hmotnost naší ochrany proti nárazu FLEX IMPACT® je důležitou výhodou. Nejenže se snadněji instalují, ale k jejich přesunu potřebujete také méně pracovních sil. A všechny tyto výhody se samozřejmě odrážejí v nižších nákladech.

Odolnost vůči chemikáliím

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY S VYSOKOU ODOLNOSTÍ VŮČI CHEMIKÁLIÍM

Některá průmyslová odvětví kladou vysoké nároky na materiály, které byly použity ve stavebnictví, protože pracují s chemickáliemi, korozivními materiály nebo toxickými látkami. Tyto látky jsou často vysoce reaktivní a mají negativní vliv na okolí. Výrobky FLEX IMPACT® jsou chemicky odolné vůči chemikáliím, a splňují tak vysoké standardy kladené chemickým průmyslem.

FLEX IMPACT JE V NÁROČNÉM PETROCHEMICKÉM PRŮMYSLU JAKO RYBA VE VODĚ

Díky svému unikátnímu složení jsou bezpečnostní výrobky Boplan FLEX IMPACT® odolné vůči většině převládajících chemických a korozivních látek v chemickém průmyslu, což je také důvod proč jsou tyto ochranné systémy proti nárazu tak silně zastoupeny v petrochemickém průmyslu.

Odolnost proti ohni

OCHRANA PROTI NÁRAZU S NEHOŘLAVÝMI VLASTNOSTMI

Vaše bezpečnost je naší nejvyšší prioritou. Ačkoli se může zdát, že to nijak nesouvisí s bezpečností při kolizi, považujeme za důležité, aby naše plastové materiály FLEX IMPACT® měly chemické složení, které je činí nehořlavými.

BEZPEČNOST V PRACOVNÍM PROSTORU NAPŘÍČ CELOU ŘADOU

V jakékoliv krizové situaci na pracovišti je důležité ochránit co nejvíce životů v co nejkratším čase. Každá ušetřená minuta při vymanění se z nebezpečné situace může zachránit lidský život. A tak vznikl nápad, začlenit tuto inovativní nehořlavou vlastnost do naší plastové ochrany proti nárazu.
Plast FLEX IMPACT byl vyroben tak, aby měl účinek zpomalující hoření. Další inovativní vlastnost našich bezpečnostních výrobků, kterou lidé možná nepovažují za svou nejvyšší prioritu, ale ve skutečnosti je důležitá v případných krizových situacích na pracovišti. Vaše bezpečnost je pro nás nejvyšší prioritou.

Odolnost vůči UV záření

UV-REZISTENTNÍ OCHRANA PROTI NÁRAZU 

Pokud se rozhodnete pro jasně viditelnou a výraznou žlutou bezpečnostní barvu ochrany proti nárazu, pak jistě nechcete, aby tato barva časem vlivem slunečního záření vybledla. Bezpečnostní prvky si musí zachovat své vlastnosti za všech okolností. Proto byste měli zvolit ochranu proti nárazu FLEX IMPACT®, která nabízí dokonalou odolnost proti UV záření.

ZACHOVÁVÁ SI ŽLUTOU BEZPEČNOSTNÍ BARVU I PO MNOHA HODINÁCH NA SLUNCI.

Syntetické materiály bezpečnostních prvků FLEX IMPACT® nejsou pouze pokryty žlutým nátěrem, ale jsou probarveny až do samého jádra. Díky tomu si sloupky, ploty a brány zachovají jasně viditelnou a výrazně žlutou barvu a zachovají tak dobré jméno vaší společnosti.

Recyklovaný materiál s nízkou ekologickou stopou

OCHRANA PROTI NÁRAZU S MINIMÁLNÍ EKOLOGICKOU STOPOU 

Pokud zvolíte plastovou ochranu namísto ocelové, výrazně snížíte ekologickou stopu vaší společnosti. Procesy ohřevu používané při výrobě polymerů produkují podstatně méně CO2 než procesy používané při výrobě tradičních ocelových bezpečnostních prvků. Výrobky FLEX IMPACT® jsou mnohem lehčí a vyžadují výměnu méně často, než ocelové zábrany, proto šetří emise CO2 i při přepravě.

EKOLOGICKY ŠETRNÉ A RECYKLOVATELNÉ POLYMERY

Výhodou bezpečnostních prvků FLEX IMPACT® pro životní prostředí je také skutečnost, že jsou probarveny až do jádra a jsou odolné vůči korozi. Díky tomu nemusí být přebarvovány. Jakmile projdou polymerové výrobky svým životním cyklem, Boplan je shromažďuje k recyklaci.

Žádná koroze

VYSOCE KOROZIVZDORNÉ BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

Koroze vzniká poškozením materiálu v reakci na vnější vlivy, jako je kyslík, voda, teplota, sluneční záření, chemické látky ve vzduchu atd., což má za následek selhání materiálu. Bezpečnostní zábrany FLEX IMPACT® jsou vsoce odolné proti korozi a zachovávají si své vlastnostni i za těch nejméně příznivých podmínek.

VYSOCE SPOLEHLIVÁ ODOLNOST PROTI KOROZI I V NEJKRITIČTĚJŠÍCH PODMÍNKÁCH

Naše ochrana proti nárazu FLEX IMPACT ® může být instalována v těch nejnáročnějších prostředích, jako jsou:

  • Exteriér, kde musí vydržet ty nejextrémnější povětrnostní podmínky
  • Na podbřežních vrtných plošinách a v přístavech, kde je vysoká koncentrace solného roztoku
  • V petrochemickém průmyslu, kde jsou vystaveny toxinům
  • V potravinářském průmyslu, kde musí splňovat nejpřísnější bezpečnostní standardy

Prvky FLEX IMPACT® se používají i v těch nejritičtějších sektorech.

Uživatelsky přívětivý modulární design

MODULÁRNÍ STAVEBNICE S KONFIGURACÍ NA MÍRU 

Instalace FLEX IMPACT® je neuvěřitelně snadná. Systém se skládá z jednotlivých bloků, které lze použít k sestavení různých konfigurací. Poškozenou část lze snadno vyměnit, aniž by bylo nutné demontovat celou konstrukci (jak tomu bývá u ocelové varianty). Stačí ojednat požadované komponenty a nainstalovat je.

SNADNÁ INSTALACE SVÉPOMOCÍ

Modularita bezpečnostních prvků FLEX IMPACT® je tak jednoduchá, že se 80 % našich zákazníků rozhodne instalovat svůj bezpečnostn systém svépomocí. Další důvod z hlediska optimalizace nákladů, proč si vybrat FLEX IMPACT®.

Testováno a schváleno

SPLŇUJÍCÍ NEJPŘÍSNĚJŠÍ BEZPEČNOSTNÍ NORMY

Před uvedením nových bezpečnostních výrobků Boplan na trh jsou v konečné fázi výroby podrobeny rozsáhlému testování. Externí a nezávislé strany se při testování jejich absorpční schopnosti, pevnosti a kvality maximálně snaží zajistit, aby ochrana proti nárazu společnosti Boplan splňovala nejpřísnější bezpečnostní předpisy, které platí v různých průmyslových odvětvích. Koneckonců vaše bezpečnost je pro nás nejvyšší prioritou.

VŠECHNY NAŠE BEZPEČNOSTNÍ VÝROBKY JSOU OPATŘENY CERTIFIKACÍ A BEZPEČNOSTNÍM ŠTÍTKEM

Při provádění bezpečnostních testů úzce spolupracujeme s vysoce doporučovanými partnery, jako jsou laboratoře Transpolis L.I.E.R..

Žádné opakované nátěry

OCHRANA PROTI NÁRAZU, KTEROU NIKDY NEBUDETE MUSET PŘELAKOVAT

Všechny naše bezpečnostní produkty FLEX IMPACT® jsou vyrobeny z polymerů, které jsou probarvené až do samého jádra. Na rozdíl od ocelových systémů ochrany proti nárazu se při použití tohoto systému při nárazu neodloupne žádná barva ani nepoškodí povrchová úprava. Přebarvování po kolizi bude definitivně minulostí.

JAKÉ JSOU VÝHODY?

  • Bez dopadu na životní prostředí
  • Úspora času
  • Úspora nákladů
  • Profesionálnější vzhled firmy. Ve vaší společnosti nebudou bezpečnostní sloupky a zábrany s viditelným poškozením po kolizi.

Žádné poškození podlahy

ŽÁDNÉ DALŠÍ POŠKOZENÍ PODLAHY V PŘÍPADĚ KOLIZE

Při kolizi se plná síla nárazu obvykle soustředí na základnu zábrany, bezpečnostní sloupek, zábradlí nebo balustrádu. Při nárazu do tradiční pevné ocelové bezpečnostní konstrukce je tato základna obvykle vytržena ze země v důsledku koncentrace sil na tuto základnu. To může vést k prasknutí nebo popraskání podlahy. Kromě opravy poškozené ochrany proti nárazu bude třeba obnovit a opravit také poškozenou podlahu. To může vést k omezení provozu; možná bude dokonce nutné uzavřít areál. V nejhorším případě bude nutné zastavit výrobu, čemuž je třeba se za každou cenu vyhnout.

PRUŽNÝ POLYMER, KTERÝ POHLCUJE A ROZKLÁDÁ SÍLU NÁRAZU

Při nárazu do bezpečnostních výrobků FLEX IMPACT® bude síla nárazu pohlcena pružným polymerem a následně rozložena do celého objemu bezpečnostního sloupku / oplocení. Síla nárazu se tak již nebude soustředit na základnu. To zajistí, že výrobky FLEX IMPACT budou mít mnohem delší životnost a budou mnohem lépe odolávat nárazům bez poškození podlahy.

Optimální viditelnost

VIDITELNÁ A VÝRAZNÁ OCHRANA PROTI NÁRAZU

Aby byla ochrana proti nárazu účinná, musí být především dobře viditelná. Výrazný vzhled zajistí, že se bezpečnostní sloupky, ploty a brány setkají s mnohem menším počtem kolizí. Proto byly všechny naše bezpečnostní materiály FLEX IMPACT® vyrobeny v jasných a výrazných barvách. Standardně byly všechny naše výrobky vyrobeny ve žluté barvě, což je standardní mezinárodní bezpečnostní barva pro všechna průmyslová odvětví. Žlutá je koneckonců nejviditelnější a nejvýraznější barva.

DŮMYSLNÁ KOMBINACE JASNĚ ŽLUTÉ, FLUORESCENČNÍ A LUMINISCENČNÍ BARVY BEZPEČNOSTNÍCH PRVKŮ

FLEX IMPACT® umožňuje kombinovat standardní žluté bezpečnostní výrobky s řadou reflexních a luminiscenčních prvků. Inovativní prvky "svítící ve tmě" mají ve dne světlo-pohlcující vlastnosti. Za soumraku nebo v případě náhlého výpadku proudu tyto prvky pohlcené světlo postupně uvolňují. Díky této inovativní luminiscenci můžete překlenout mezeru mezi tmou a světlem přibližně o 4 hodiny. Jasně žluté, fluorescenční a luminiscenční prvky zajistí, že vaše nebezpečné zóny budou lépe viditelné a rozpoznatelné.

scripts end form hear -->