PROČ JSOU LIŠTY FLIP TAK POPULÁRNÍ?

Systém FLIP je ustáleným modulárním řešením vyhledávaným zákazníky již od roku 2019, kdy měl premiréru na veletrhu Logimat ve Stuttgartu. Jedinečná kombinace robustnosti a flexibility této inovativní bezpečnostní lišty okamžitě vzbudila pozornost. 

Celosvětový úspěch

Úspěch systému FLIP lze vysvětlit silnými výhodami, které s ním jdou ruku v ruce. Například systém se spojovacími kusy poskytuje vysokou flexibilitu při ochraně stěn, sendvičových panelů a strojů. Tento systém umožňuje instalovat lišty bez přerušení podél nejrůznějších objektů.

Další cennou vlastností je robustnost lišt. Kolejnice ve tvaru písmene "I" a silnostěnné spojovací kusy - na koncích a na lištách - dokáží bez námahy absorbovat nárazy o síle maximálně 3 000 Joulů. Protože se jedná o ochranné lišty vyrobené z vysoceodolného nárazového polymeru, po nárazu se vrátí do původního tvaru. Jinými slovy, náraz lištu neohne ani nepoškodí.

Systém FLIP je odolný vůči chemikáliím a může být instalován v nejnáročnějších prostředích. Je vhodný pro umístění v interiéru i exteriéru. Teploty od 40 °C do -10 °C nepředstavují žádný problém.

Celá řada možností

Díky svým rozmanitým možnostem je FLIP ceněným příkladem antikolizních ochran. Stěna přerušená sloupy? Žádný problém! FLIP se elegantně obtáčí kolem tohoto sloupu a chrání tak stěnu i sloup.

Ochrannou zónu můžete instalovat například i kolem strojů. Umístěním soklu kolem stroje nebo zařízení vytvoříte nárazník až do výšky kotníků. Tímto způsobem se k ohroženým částem nemohou přiblížit pojízdná zařízení (např. paletové a vysokozdrvižné vozíky apod.).

Bezpečnostní lišty můžete také rozmístit k vymezení nakládací / vykládací zóny. Pomocí lišt vytvoříte řadu oddělení, do kterých můžete naskládat zboží. Výhodou tohoto postupu je, že zboží je naskládáno přehledně a že se nemůže kutálet nebo posouvat z jedné zóny do druhé.

Hledáte univerzální ochranné lišty ze syntetických materiálů? Obraťte se na nás. Náš profesionální tým vám poradí s možnostmi a výhodami pro vaši firmu.

Standardní rozměry nyní dostupné jednoduše na e-shopu